info [at] yazdtabligh.com 09011616262

10 تا 30 % تخفیف ویژه در کلیه پلان های آگهی بهره مند گردید !

یزد تبلیغ ، بانک اطلاعات شهری یزد ، نیازمندیهای یزد ،آگهی رایگان یزد

بانک اطلاعات جامع شهری یزد | نیازمندیهای یزد

تبلیغات شما در این مکان
تبلیغات شما در این مکان

ثبت برند در مازندران

ثبت برند در مازندران

آگهی رایگان
  •  email
  • email
  •    تهران تهران
  • مالی و اداری ثبت شرکت (داخل و خارج از کشور)
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
  • خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

آشنایی با شرایط ثبت علامت تجاری / برند

علامت، به معنای نشان است و نشان عبارت است از آنچه که سبب شناختن کسی یا چیزی شود. با علامت تجاری یا اصطلاحاَ برند، کالا یا محصول، نشان گذاری می شود تا بدین وسیله اسباب شناسایی آن فراهم شده و تمییز و تشخیص آن از کالاها یا محصولات مشابه، ممکن و به آسانی میسر شود. 

علامت تجاری یا اصطلاحاَ  برند باید جدید و خلاقانه باشد. برخی از افراد با افزایش یا کاهش یک حرف یا یک شکل کوچک به اشکال قبلی مدعی ثبت علامت تجاری می شوند که در این حالت متصدی ثبت ضمن رد آن مانع ثبت علائم تکراری می شود. 

علائم تجاری ، باید به نحوی ترسیم و تعیین شود که موجب خطا ، اشتباه ، فریب و گمراهی مخاطب و مشاهده کننده نگردد. همچنین علامت تجاری یک شرکت باید در میان علائم شرکت های مشابه ، مشخص و متمایز باشد و توسط افراد عادی به سهولت تمیز داده شود. 

تذکر این نکته لازم است که ، " نام های عام محصولات یا اسامی جغرافیایی، که خریدار را نسبت به مبدا و کیفیت و محصولات گمراه کند، علامت مشخصه تجاری محسوب نمی شود ".

 

ثبت کدام علائم ممنوع است ؟

ماده 5 قانون ثبت علائم و اختراعات ، اختیار نمودن برخی علائم به عنوان علامت تجاری و یا قرار دادن آن را یکی از اجزاء علامت تجاری ، منع می یکند که موضوع برخی از آن ها ، در حال حاضر منتفی است. و بقیه عبارتند از :

- پرچم مملکتی و هر پرچم دیگری که ، دولت ایران استعمال آن را به عنوان علامت تجاری، منع کند. نشان ها و انگ های ( = علامات ) دولتی. – ( وزارت امور خارجه ، نمونه هایی از پرچم کشورهای مختلف را به اداره ثبت علائم و اختراعات می فرستد تا از ثبت علائمی که مانند آن ها باشد خودداری شود ). 

- کلمات یا عباراتی که تصور انتساب به مقامات رسمی ایران را موجب شود. 

- علامت موسسات رسمی مانند هلال احمر و نظایر آن . 

- علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد. 

باید گفت که ، علائمی که به عنوان علامت تجاری به کار می رود یا یکی از اجزاء علامت تجاری را تشکیل می دهد، به هیچ وجه نمی تواند برخلاف ضوابط اسلامی باشد. 

یادآوری می شود که ، به موجب قرارداد عمومی پاریس، " اگر بدون اجازه مقامات صالح، پرچم و نشان های دیگر دولتی، کشورهای عضو اتحادیه و نشانه و انگ ( = علامت ) رسمی و دولتی و تقلید آثار و علائم تاریخی و خانوادگی را ، برای علامت تجاری یا صنعتی یا عناصر این علامت به کار برند، کشورهای اتحادیه توافق دارند که تقاضای ثبت آن را نپذیرند و اگر این تقاضا ثبت شده است، ثبت آن را با اقدامات مقتضی باطل و استعمال آن را منع کنند.

آدرس: خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

تلفن: 42143-021

ایمیل: info@companyregister.ir