info [at] yazdtabligh.com 09011616262

10 تا 30 % تخفیف ویژه در کلیه پلان های آگهی بهره مند گردید !

یزد تبلیغ ، بانک اطلاعات شهری یزد ، نیازمندیهای یزد ،آگهی رایگان یزد

بانک اطلاعات جامع شهری یزد | نیازمندیهای یزد

تبلیغات شما در این مکان
تبلیغات شما در این مکان

معرفی شرکت سهامی عام

معرفی شرکت سهامی عام

آگهی رایگان
  •  email
  • email
  •    تهران تهران
  • مالی و اداری ثبت شرکت (داخل و خارج از کشور)
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰
  • خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

توضیحات تقصیلی در رابطه با چیستی شرکت سهامی ارائه شد، اکنون به بررسی یکی از انواع آن که شرکت سهامی عام می باشد و از آن به عنوان کاملترین شرکت سهامی یاد شده است می پردازیم. شرکت سهامی عام  که در صدی از سرمایه آن توسط موسسین و باقیمانده از طریق فروش سهام به مردم تامین می شود ،برای مواردی از قبیل استخراج معادن و تجارت با  تاسیس کارخانه و ایجاد سد ها و بانک ها و ……. تشکیل می شود و تشکیل آن معمولا جهت راه اندازی پروژه های بسیار بزرگ می باشد که بعضا در آنها سرمایه فردی پاسخگو نیست.

ایده تاسیس این نوع شرکت عموما از سوی اشخاص متخصصی  است که آگاهی و دانش کافی در زمینه ایی تخصصی دارند ،مواردی مانند احداث خطوط راه آهن ویا امتیاز بهره برداری و استخراج از معادن و مواردی مانند این که تماما ملزم به دانش و آگاهی اولیه می باشد و به دلیل وسعت پروژه اقدام و عدم کفایت سرمایه فردی اقدام به جذب سرمایه گذار و شریک می نماید تا شرکت سهامی عام شکل بگیرد.

ورود سرمایه اولیه در این نوع شرکت تابع قانون خاصی میباشد بدین صورت که اعضاء که از آنان به عنوان موسسین یاد می شود، 20 در صد سرمایه را تعهد می نمایند و 35 در صد از مبلغ تعهده شده را نزد یکی از بانک ها به نام شرکت در حال تاسیس می سپارند ،همچنین اظهار نامه ای که معمولا چاپی و حاکی مواردی است که در قانون ذکر شده است ضمیمه طرح  اساسنامه و طرح اعلامیه ( پذیره نویسی سهام ) که به امضا ء کلیه موسسین رسیده باشد و گواهی نامه بانک دایر به موجود بودن حساب سپرده و تسلیم مدارک مربوط به آورده های غیر نقدی که تعهد موسیسن به صورت غیر نقدی باشد به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم میشود.توجه داشته باشید تمامی این مدارک ها باید به امضا موسیسن رسیده باشد.

 

طرح اعلامیه که در بالا از آن یاد شد به موجب ماده 9 قانون اصلاحی باید شامل نکات زیر باشد

1-نام شرکت

2-موضوع شرکت

3-مرکز اصلی شرکت و شعب ان در صورتی که تا سیس شعبه مورد نظر باشد

4-مدت شرکت

5-هویت کامل و اقامتگاه و شغل موسسین . در صورتی که بعضی از انها در امور مربوط به موضوع شرکت تخصص یا اطلاعاتی داشته باشند ذکر ان به اختضار

6-مبلغ سرمایه شرکت و تعیین مقدار نقد و غیر نقد ان به تفکیک و تعداد و نوع سهام در مورد سرمایه غیر نقدی {جنسی} تعیین مقدار و مشخصات و اوصاف و ارزش ان

7-در صورتی که  موسسین مزایای برای خود را در نظر گرفته اند تعیین چگومگی و موجبات ان مزایا

8-تعیین مقدار ی از سرمایه که موسسین تا ان موقع  جهت تدارک مقدمات تشکیل شرکت پرداخت کرده اند

آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10

تلفن: 9669-021

ایمیل: info@sabticall.com